78143

Včelařská konference

(Internetová stránka otevírající prostor pro komunikaci včelařů)



Jméno: E-mail:
Téma:
Příspěvek:
Jmeno sladkeho produktu vcelHeslo: Opište červené slovo pozpátku do kolonky.

U vašeho příspěvku bude zobrazena IP adresa, ze které příspěvek odesíláte.
Délka příspěvku je omezena na 10000 znaků.

Prosíme účastníky konference, aby při podání nového příspěvku do konference vždy vyplnili kolonku "téma". V případě, že reagujete na některý již uveřejněný příspěvek, tak to důsledně čiňte pomocí funkce "Odpovědět do diskuze na příspěvek číslo...", která je k dispozici vpravo vedle každého zobrazeného příspěvku. Funkce, která je pro každý zobrazený příspěvek k dispozici: "Zobrazit odpovědi na tento příspěvek.", bude správně fungovat jen v případě, že budete dbát výše uvedených pokynů.)


Zběžné zobrazení

Archiv Včelařské konference


G.Pazderka (80.78.156.8) --- 27. 9. 2009
Re: ECO V?ela?en?

pepan:>3) Další aspekt je používání biologických metod chovu a pěstování
V našem případě se to týká Včely medonosné ( ne však jejich ras) a omezení nepřirozených postupů jako je př, inseminace nebo rozmnožování oddělky, případně i genetické manipulace.<
..........
Jestli můžu říci, jak to v podstatě lze chápat, tak to lze vysvětlit na příkladu chovu a ekochovu včelařství Česko a Itálie.

V Itálii rovnou zakážou tvrdou chemoterapii proti VD a mají po hlavním problému s certifikacemi ekovýroby. Jestli není stanoviště vedle nějakých vyloženě center s těžkým průmyslem, není problém ani v umístění. Pokud jde o geny jestli nejde o nějaké manipulace na úrovni DNA a o nepřirozené změny místních genotypů, tak to snad také není a nemůže být problém. Nafouklé, a že češi rádi nafukují, bubliny typu jestli to či ono, jestli oddělky nebo inseminace ano nebo ne. Je to určitě opět jen o daných parametrech té dané ekoagentury a tu si včelaři v našich podmínkách mohou založit vlastní ekofarmu třeba s napojením podle zákona na hlavní naši ekoagenturu.


V Česku se drží a je velmi pevně zaveden distribuce léčiv od výrobce, který je přímo závislý na ČSV resp. na výkladech, které předkládá veřejnosti. To ostatně se děje i u ekovýroby třeba v té Itálii, ale s výsledkem, že se ke tvrdým chemoterapiím odhodlávají tak těžko jako my k té ekoterapii.

Takže teď je otázkou, jestli se buď velmi rychle naučí včelaři v Česku s ekoterapií pracovat a prý VU Dol natom pracovalo a stále velmi houževnatě pracuje, nebo to včelaři s časem který běží čas, zamoří svými postupy s tvrdou chemií natolik, že bude nutné nejenže hlídat hladiny reziduií těžkých kovů, ale hlavně léčiv přímo v těch kterých chovech, protože je jen otázkou času kdy to Evropské laboratoře začnou velmi podrobně monitorovat a psát zprávy o kvalitě medů na úrovni pouhých detekcí množství těch kterých použitých léčiv v daném výrobku.

A to vše nakonec je o ceně produktu, která může být minusová, někde pod plombou ve skladech třeba jako ty antibiotické medy. Tak tomu opravdu může jednou být.

_gp_

Odpovědět
do diskuze
na příspěvek
číslo 37869


Zobrazit
odpovědi
na tento
příspěvek


Zobrazit
celé
vlákno

Všechny správně vytvořené příspěvky na toto téma





Klikněte sem pro nápovědu